dodany: 29.10.2012 | tagi: , ,

Autor:

Pakistan zablokował sieci komórkowe podczas muzułmańskiego święta

1

W sobotę, z obawy o bezpieczeństwo podczas muzułmańskiego święta Eid al-Adha (Święto Ofiarowania), rząd Pakistanu zablokował w kilku miastach sieci telefonii komórkowej.

Decyzja została podjęta na  „podstawie raportów wywiadowczych”  w celu zapobieżenia atakom Talibów i Al-Kaidy na muzułmańskich bojowników powiązanych ze zgromadzeniami w kilku miastach, także w Islamabadzie.

„Otrzymaliśmy 13 wywiadowczych alertów na temat zagrożeń

 –  dodał Minister Spraw Wewnętrznych Rehman Malik.

Sieć zostanie zablokowana na cztery godziny począwszy od 6 rano, kiedy ludzie będą zbierać się na swoje modlitwy Eid w meczetach i w otwartych miejscach. Blokady będą tylko częściowe, w miejscach, które uznawane są za wrażliwe”.

Podobno terroryści chcą wycelować swoje ataki w trzy miasta w prowincji Pendżab, dwa w południowej prowincji Sindh, a niektóre uderzą w Beludżystan i północno-zachodnią prowincję Khyber Pakhtukhwa, która leży przy granicy z Afganistanem. Ze względów bezpieczeństwa minister nie podał nazw miast.

O podjęciu blokady sieci komórkowej zadecydowano po tym, jak napastnicy zastrzelili dwóch członków antytalibskiej komisji pokojowej w północno-zachodniej dolinie Swat, gdzie w tym miesiącu bojownicy próbowali zamordować uczennicę-działaczkę Malalę Yousafzai. Malala przechodzi rekonwalescencję w szpitalu im. Królowej Elżbiety w Birmingham, gdzie została przewieziona z Pakistanu 15 października. Władze zaczęły obawiać się, że telefony komórkowe mogą służyć terrorystom do koordynowania ataków lub wyzwalania zdalnie sterowanych bomb.

 

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

Jedna odpowiedź do “Pakistan zablokował sieci komórkowe podczas muzułmańskiego święta”

  1. avatar Barthalion pisze:

    W trakcie pogrzebu prezydenta Kaczyńskiego nasze służby również zagłuszały sygnał GSM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *