dodany: 11.03.2013 | tagi: ,

Autor:

Poczta Yahoo znów w opałach

1

Widać ktoś bardzo nie lubi poczty Yahoo – po niedawnych atakach XSS (zobacz newsa: Konta Yahoo uprowadzone przez atak XSS-Type) nastąpiła kolejna fala uderzeniowa na tę usługę – tym razem problem dotyczy konkretnie użytkowników dostawcy Internetu BT Yahoo. W ostatnich dniach wielu użytkowników poskarżyło się na sporą ilość spamu, a w niektórych przypadkach nawet na zablokowane konto, w związku z nieautoryzowaną zmianą haseł!

Przeszło 6 milionów klientów operatora zauważyło podejrzaną aktywność na swoim koncie – jeden z nich przejrzał historię logowań i co ciekawe, wg użytkownika bowdon, ktoś w ostatnim czasie logował się na jego koncie z Polski. Inny użytkownik odnotował logowanie w Holandii.

zgłoszenie Yahoo

Spam z zaatakowanych kont rozsyłał się automatycznie do wszystkich kontaktów – jeden z pokrzywdzonych zobaczył, że spam z jego konta został wysłany także do firm u których starał się o pracę.

Śledztwo Yahoo i BT wykazało podejrzaną aktywność pochodzącą z Turcji i Rosji. Niestety rzecznik Yahoo nie chciał skomentować tego faktu (w końcu nie ma się czym chwalić). Część poszkodowanych także zanotowała aktywność z tych krajów:

Dochodzenie Yahoo

 

W pierwszej fazie problemów z pocztą, które zaczęły się 4 marca BT podano informację o tym, że były to ataki typu phishing:

Oficjalna informacja od BT

Oficjalna informacja od BT.

Niestety co do naruszeń kont, które nastąpiły po 8 marca serwis póki co milczy…

Podobną aktywność spamerską odnotowano w ubiegłym miesiącu w Nowej Zelandii – tutaj podobnie atak był zorientowany tylko na jednego dostawcę Internetu – w tym wypadku był to Telecom NZ.

Nie wiadomo jak doszło dokładnie do ataku – być może jest to powiązane z poprzednim, o którym informowaliśmy Was w styczniu. Sęk w tym, że metodę tą na tak dużą skalę ciężko by zastosować. Oczywiście jak tylko czegoś nowego dowiemy się w tej sprawie, to poinformujemy Was o tym.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Pasjonat komputerów od czasów epoki "bezmyszkowej".

Jedna odpowiedź do “Poczta Yahoo znów w opałach”

  1. avatar Logan Woods pisze:

    Exceptionally interesting object

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *