dodany: 27.10.2012 | tagi: ,

Autor:

Podatnicy z Południowej Karoliny okradzeni z kart kredytowych

1

Hakerzy dokonali ataku na Departament Przychodów Południowej Karoliny (z ang. South Carolina’s Department of Revenu). W rezultacie zinfiltrowano 3,6 miliona wpisów zawierających dane obywateli, z czego 387 tysięcy dotyczyło płatności kartami. Najgorszy fakt jest taki, że 16 tysięcy z nich nie było zaszyfrowanych.

Departament  w oficjalnej informacji podał, że w sierpniu tego roku zanotowano pierwsze próby podjęcia nieautoryzowanego dostępu do serwera.

Sam atak nastąpił w połowie września, aczkolwiek oficjalna informacja o nim pojawiła się dopiero teraz. Wykorzytsaną przez hakera dziurę w zabezpieczeniach naprawiono dopiero 20 października. W tym celu urzędnicy zaangażowali firmę Mandiandt. Oprócz tego firma ma też pomóc w prowadzeniu śledztwa.

Departament został poinformowany o włamaniu dopiero 10 października – uczynił to tamtejszy Wydział Technik Informacji (z ang. SC Division of Information Technology). Wykradzione dane obejmowały okres od 1998 roku.  Oczywiście wszyscy podatnicy, którzy zauważą nieautoryzowane płatności, mają bezzwłocznie zgłosić fakt poprzez infolinię bądź wypełnić wniosek online.

Jak widać, zacofanie naszego systemu deklaracji podatkowych osób indywidualnych ma też swoje plusy… Polacy na razie nie muszą bać się o numery kart kredytowych, które wskutek włamania zostałyby ujawnione przez państwo.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Pasjonat komputerów od czasów epoki "bezmyszkowej".

Jedna odpowiedź do “Podatnicy z Południowej Karoliny okradzeni z kart kredytowych”

  1. Join lonewolf or team missions of data leaks, commercial espionage, sabotage, framing or
    CTF.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *