dodany: 10.06.2013 | tagi: , , ,

Autor:

Prywatna chmura wolna od malware

0

Palo Alto Networks zaprezentowała premierowy model urządzenia WF-500 – pierwszego rozwiązania łączącego w sobie wygodę prywatnej chmury i bezpieczeństwo firewalla nowej generacji. Platforma została stworzona z myślą o użytkownikach, którzy nie mogą korzystać z publicznej chmury obliczeniowej.  WF-500 chroni przed atakami na firmową sieć oraz pozwala wykrywać i analizować złośliwe oprogramowanie na prywatnej platformie w oparciu o rozwiązanie WildFire. Urządzenie jest kompatybilne z firewallem nowej generacji Palo Alto Networks, zapewniając w ten sposób całkowitą ochronę sieci.

Palo Alto Networks jako jedyna firma na rynku oferuje ochronę typu „closed loop”, w której użytkownik ma wybór pomiędzy rozwiązaniami należącymi do prywatnej lub publicznej chmury. Dzięki tym funkcjom, jego aktywność w sieci jest skutecznie chroniona przed cyberatakami, a system z pomocą firewalla nowej generacji potrafi sam automatycznie blokować złośliwe oprogramowanie, w tym ataki typu APT (zaawansowane, ukierunkowane zagrożenia).

Analiza złośliwego oprogramowania typu malware w prywatnej chmurze jest zapewniana przez centralne urządzenie mające łączność ze wszystkimi punktami nadzoru w sieci. Takie rozwiązanie pozwala na  nie wdrażanie NBMD (z ang. Network-based Malware Detection) na wszystkich punktach wejściowych oraz ułatwia wewnętrzną wymianę danych o zagrożeniach

– napisał na blogu Network-based Malware Detection 2.0: Scaling NBMD Mike Rothman, Analyst i President z firmy Securosis.

Szybka identyfikacja i eliminacja nieznanych dotąd zagrożeń sieciowych to klucz do skutecznej ochrony przedsiębiorstwa przed nowoczesnym, złośliwym oprogramowaniem. Tylko Palo Alto Networks daje swoim klientom wybór pomiędzy publiczną i prywatną chmurą. Dzięki temu można skutecznie powstrzymywać zaawansowane ataki na firmową sieć

– komentuje Lee Klarich, Senior Vice President of Product Management z Palo Alto Networks.

 

WF-500

WF-500

WildFire to wykrywanie, analiza i prewencja zagrożeń w jednym

System WildfFre jest używany przez ponad 1 700 firm na całym świecie. Usługa pozwala na stałą aktualizację bazy wirusów na firmową sieć, które w chwilę po wykryciu zostają zidentyfikowane i odesłane do analizy ekspertów z Palo Alto Networks. Jeśli podejrzany plik zostanie określony jako złośliwe oprogramowanie lub zagrożenie typu APT, jego sygnatura pojawi się w bazie wszystkich klientów WildFire, tym samym chroniąc ich przed analogicznym atakiem. Wildfire zapewnia ochronę m.in. przed złośliwym oprogramowaniem wraz z jego aktualizacjami, a także przed generowanym przez niego ruchem sieciowym (DNS oraz CC).

Urządzenie WF-500 zapewnia swoim użytkownikom te same korzyści, co system WildFire. Funkcje wykrywania, analizy i likwidacji podejrzanych plików w prywatnej chmurze są dostępne dla każdego, a dodatkowa subskrypcja WildFire pozwala na wspólne aktualizowanie baz danych w celu zapewnienia jeszcze bezpieczniejszej sieci.

Dostępność produktu

Urządzenie WF-500 jest już dostępne w sprzedaży. Więcej szczegółowych informacji można uzyskać u lokalnych dystrybutorów lub na stronie paloaltonetworks.com.

 

Źródło: paloaltonetworks.com

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *