dodany: 15.03.2013 | tagi: , , ,

Autor:

Redaktor zajmujący się social media w Reutersie oskarżony o spiskowanie z Anonymous

5

Matthew Keys, zastępca redaktora ds. social media w agencji Reuters został oskarżony o spiskowanie z członkami Anonymous, którzy dzięki przekazanym przez Keysa nazwom użytkowników i hasłom zdołali włamać się na stronę Los Angeles Times i podmienić ją w grudniu 2010.

Oskarżenie składa się z trzech zarzutów o konspirację w transmisji (1) i przekazywaniu (2) informacji co doprowadziło do uszkodzenia chronionego komputera i próby przekazywania (3) informacji w celu uszkodzenia chronionego komputera.

Wszystkie trzy zarzuty niosą za sobą wyroki do dziesięciu lat pozbawienia wolności i grzywny w wysokości do 250 000$ (ok. 750 000 zł).

Keys był pracownikiem stacji telewizyjnej KTXL Fox 40. Fox 40 i LA Times mają tego samego właściciela – firmę Tribune. Dzięki zatrudnieniu Keys zdobył poświadczenia do systemu zarządzania treścią Tribune i jej podmiotów.

Akt oskarżenia obejmuje częściową transkrypcję z IRC, która posłuży jako dowód wskazujący na to, że użytkownik AESCracked i Keys to jedna i ta sama osoba. Transkrypcje pokażą także, że AESCracked rozmawiał z członkiem Anonymous, gdzie przedstawił się jako były pracownik Tribune i rzekomo podał nazwę użytkownika i hasło do CMS , które pozwoli hakerom modyfikować zamieszczone artykuły na latimes.com. Poświadczenia zostały wykorzystane do podmiany jednego artykułu przez około 30 minut.

Dokumenty sądowe pokazują także, że obecny informator FBI – Hector „Sabu” Monsegur (przywódca grupy LulzSec), a kiedyś znany haker, także uczestniczył w dyskusji na IRC. Sabu zdemaskował Keysa jako uczestnika ataku na latimes.com, co pozwoliło mu uniknąć więzienia i zacząć pracę jako informator FBI.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

5 odpowiedzi na “Redaktor zajmujący się social media w Reutersie oskarżony o spiskowanie z Anonymous”

 1. avatar poprawny pisze:

  Podejrzewam, że onet to nie najlepsze źródło wiedzy, ale mimo wszystko:
  http://portalwiedzy.onet.pl/41852,,,,spolkowanie,haslo.html …

 2. avatar Anon pisze:

  „spółkowanie z członkami Anonymous” wygadał się przed papierosem, czy po ? :D

 3. avatar Katarzyna Sejdak pisze:

  Pomyłka została poprawiona. Oczywiście chodziło o "spiskowanie".

 4. avatar Tomasz pisze:

  Weszłem tu tylko, żeby zobaczyć o co chodzi z tym spółkowaniem :)

 5. avatar Katarzyna Sejdak pisze:

  Pomyłki generują nam pewien procent komentarzy… ;) Ale dzięki temu wiemy, że czytacie uważnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *