dodany: 06.02.2013 | tagi: , , ,

Autor:

Rezerwa federalna potwierdza skompromitowanie swojej witryny

0

Coś jest nie tak z agencjami rządowymi w Stanach Zjednoczonych. Państwo, które mianuje siebie największą siłą na świecie ma coraz większy problem z zachowaniem bezpieczeństwa.

Wczoraj Reuters podał, iż Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych potwierdziła, że jedna  z jej wewnętrznych stron internetowych została zhakowana. Luka leżała po stronie dostawcy witryny i stała się otwartymi drzwiami dla nieupoważnionych.

Podobno ten „incydent” nie wpłynął na żadne kryzysowe działania systemu Rezerwy Federalnej, tylko jakie to ma znaczenie w sytuacji, kiedy jakaś tymczasowa luka nie została wykryta przed jakimkolwiek włamem? Mamy uwierzyć, że rząd Stanów Zjednoczonych nie ma wykwalifikowanych osób do monitorowania takich rzeczy?

W niedzielę Anonymous opublikowali informacje o ponad 4000 kontach bankowych twierdząc, że włamali się do systemu Rezerwy Federalnej. I co? I nic z tej publikacji nie wniknęło  Rezerwa na ten temat milczy i nie chce odnieść się do możliwego połączenia obu wypadków z jednym źródłem.

Zamiast tego szef Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego mówi, że wierzy w to, iż fala ataków na amerykańską infrastrukturę jest poważna i nazywa ją cyber 9/11.

Nie wiadomo czy agencje rządowe mają zamiar robić cokolwiek w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa. Samo dopuszczanie do świadomości przez szefa Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego możliwości skompromitowania narodowej sieci energetycznej, infrastruktury wodnej, systemów transportowych i sieci finansowych woła o pomstę do nieba.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *