dodany: 03.08.2012 | tagi: , , ,

Autor:

RIM kwestionuje prawdomówność indyjskich mediów

0

W związku z pojawiającymi się informacjami ze strony indyjskich mediów, RIM postanowił odciąć się od fałszywych, ich zdaniem, rewelacji.

Reprezentant producenta BlackBerry napisał w mailu do portalu SecurityWeek, że RIM nie może dać dostępu do chronionych maili w BlackBerry Enterprise Server, ponieważ nie mają oni dostępu do kluczy szyfrujących.

„RIM uznało za konieczne, aby poprawić fałszywe i wprowadzające w błąd informacje pojawiające się w mediach indyjskich i chciałbym skorzystać z okazji, aby całą sprawę wyjaśnić”

– napisał w czwartek.

„RIM dostarcza odpowiednie i legalne rozwiązanie dostępu, które umożliwia operatorom telekomunikacyjnym z Indii bycie w zgodzie z ich prawem w odniesieniu do ich ruchu konsumenckiego BlackBerry, w takim samym stopniu, co inne smartfony w Indiach, ale to nie obejmuje zabezpieczenia komunikacji BlackBerrry dla przedsiębiorstw”

– dodał.

W oświadczeniu możemy przeczytać, że RIM wyjaśniał tę sprawę wielokrotnie – zgodnie z prawnymi zasadami dostępu firmy

„RIM nie może uzyskać dostępu do informacji zaszyfrowanych przez BES a RIM nie jest w posiadaniu kluczy szyfrowania”.

Mamy nadzieję, że to już ostatni raz, kiedy RIM musi tłumaczyć się z posiadania czegoś, do czego nie ma praw i że tym oświadczeniem zamknie się całą sprawę.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *