dodany: 10.12.2012 | tagi: ,

Autor:

Samsung znów ma problemy z bezpieczeństwem

4

Niedawno pisaliśmy o wpadce Samsunga z drukarkami wyposażonymi w moduł WiFi (zobacz newsa: Tylna furtka w sieciowych drukarkach Samsunga). Teraz wyszedł kolejny problem i to bardziej poważny, gdyż dotyczy telewizorów z serii Smart TV. Jak się okazuje, wg badań firmy ReVuln Ltd, która zajmuje się bezpieczeństwem, w popularnych telewizorach Samsunga możliwie jest zdalne przejęcie kontroli nad odbiornikiem. Oprócz tego atakujący może wyczyścić dołączony nośnik czy też uzyskać dostęp do zgromadzonych na nim danych. Na razie nie są znane szczegóły problemu, gdyż firma zgłosiła problem Samsungowi. ReVuln Ltd przedstawiło na filmie jak przebiega hakowanie Smart TV z wyświetlaczem 3D: http://vimeo.com/55174958.

To, co widzimy na filmie, to m.in. możliwość przejęcia haseł z przeglądarki, odczytanie naszej historii  oglądanych filmów czy też obsługi wirtualnym pilotem bezpośrednio z komputera. Atak odbywa się przez spreparowanego złośliwca – do jego zainicjowania potrzebujemy podać adres IP podłączonego telewizora.

Jeden z założycieli firmy – Luigi Auriemma podał informację, iż przetestowano wiele różnych modeli Samsunga, także tych najnowszych. Telewizory były wyposażone w najnowsze wersje oprogramowania wewnętrznego. Według Lugiego problem dotyczy zdecydowanej większości telewizorów z dostępem do Internetu koreańskiego potentata elektroniki.

Czyżby Samsung nie dbał w ogóle o bezpieczeństwo w swoich produktach, a może celowo  zostawia tylną furtkę? Dopóki Samsung nie ustosunkuje się do tego, bezpieczniej będzie odłączyć telewizor od sieci.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Pasjonat komputerów od czasów epoki "bezmyszkowej".

4 odpowiedzi na “Samsung znów ma problemy z bezpieczeństwem”

 1. avatar Rocik napisał(a):

  Chyba będę się powtarzać, ale Samsung po raz kolejny postawić na rozwój technologii nie zatrzymując się przy rozwoju bezpieczeństwa. Jestem maniakiem jeśli chodzi o kamery w laptopach/komputerach które posiadam, i jeśli mogę to okręcam je lub zaklejam dla wygody psychicznej. Patrząc na to, jakie Samsung popełnia błędy zaczynam sądzić, że postępuję całkiem normalnie.

  • avatar 11mariom napisał(a):

   Robią to co ludzie chcą… Ludzie oczekują nowego, mocniejszego, lepszego, fajniejszego, ładniejszego, etc, etc, etc sprzętu, zwykli użytkownicy się nie przejmują bezpieczeństwem. To też cierpią na tym wszyscy, szczególnie Ci, który się jednak martwią o swoje dane.

 2. avatar Barthalion napisał(a):

  Nie jestem przekonany, czy problem zostanie szeroko wykorzystany. Ile szarych zjadaczy chleba podłączy swój telewizor do Internetu, a ilu z nich udostępni pośrednio lub bezpośrednio informacje o IP? Nie sądzę, by były tu duże liczby.

 3. avatar BJHrl napisał(a):

  Akurat tu się nie zgodzę – właśnie po to duża część klientów kupuje Samsunga, by korzystać z Smart TV – co prawda sama przeglądarka internetowa nie jest dość często wykorzystywana, ale sporo klientów korzysta z serwisu darmowych filmów w promocji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *