dodany: 05.04.2013 | tagi: , , ,

Autor:

Serwisy www BRE Banku niedostępne

1

Niedawno pisaliśmy o niedostępności stron banku Nordea i odpowiedzialności banku w kwestii komunikacji problemów, a dziś od rana niedostępne są serwisy www BRE Banku (w tym mBank). Na tę chwilę nie ma oficjalnych informacji na temat przyczyn – nie wiemy, czy jest to kolejny z serii atak DDoS, czy po prostu awaria. Wydarzenia z ostatnich dni, które dotknęły Allegro.pl od razu rodzą podejrzenia, że jest to atak, ale nie powinniśmy chyba wyciągać zbyt pochopnych wniosków.

Przedstawiciele mBanku na bieżąco rozwiewają wątpliwości klientów w kwestii wypłat z bankomatów, sesji międzybankowych i działania mLinii – robią to za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook.com. Niestety nie informują o przyczynach problemów ani o planowanym powrocie serwisów.

Informujemy, że obecnie strona informacyjna oraz serwis transakcyjny mBanku mogą być niedostępne. Trwają prace nad jak najszybszym przywróceniem dostępu. Klienci mogą realizować bieżące operacje za pośrednictwem operatów mLinii pod numerem telefonu 801300800 – opłaty za wykonywanie czynności będą zwracane automatycznie. Uprzejmie przepraszamy za utrudnienia.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Jedna odpowiedź do “Serwisy www BRE Banku niedostępne”

  1. Na chwilę obecną serwis, co prawda ślamazarnie, aczkolwiek działa… Także coś się dzieje-na pewno nie są to żadne trudności techniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *