dodany: 02.07.2013 | tagi: , , , , ,

Autor:

Strony Microsoftu i Kasperskiego podmienione przez hakera z Bangladeszu

4

Haker z Bangladeszu o pseudonimie tiger-M@TE dokonał sporego deface’u stron znanych firm. Wśród nich są witryny firm Microsoft, Dell, Kaspersky, a nawet Skype. Wszystkie zaatakowane witryny są w domenie .my (czyli przypisanej Malezji).

Nie jest znany powód, dla którego haker  to uczynił. Z komunikatu, który został osadzony na oszpeconych stronach, znalazł się swego rodzaju przekaz do Malezji. Zawarte zostało w nim ostrzeżenie skierowane do firm, by liczyły się z umiejętnościami pracowników z Bangladeszu. Może TiGER-M@TE chciał po prostu zaprezentować także swoje możliwości.

hacked by tiger-mate

Włamywacz wyraźnie nie lubi Microsoftu, gdyż postanowił oszpecić aż 3 domeny Microsoftu – poza microsoft.com.my ucierpiały także msn.com.my oraz bing.gom.my.

Poza tym podmienił również stronę Kasperskiego (kaspersky.com.my) oraz dell.com.myskype.com.my.

Jak się później okazało TiGER-M@TE posłużył się spoofingiem serwerów DNS należących do MyNIC – firma ta przyznała się do naruszenia ich systemów.

Ww. strony obecnie działają już poprawnie, aczkolwiek ich oszpecone mirrory są dostępne na stronie: http://www.zone-h.org/archive/notifier=tiger-m@te

To nie jest pierwszy wyczyn tego hakera – wcześniej „zajął” się on atakiem na Kenię oraz witryną Google.co.mw.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Pasjonat komputerów od czasów epoki "bezmyszkowej".

4 odpowiedzi na “Strony Microsoftu i Kasperskiego podmienione przez hakera z Bangladeszu”

 1. avatar aśka pisze:

  http://www.zone-h.org/archive/notifier=tiger-m@te… linki podane na stronie infekują komputer wirusami…To celowy zbieg czy zbieg okoliczności? :> Życzę powodzenia autorowi artykułu

  • avatar Michał Smereczyński pisze:

   Infekują komputer, czy tak twierdzi komunikat przeglądarki? Bo choć na pierwszy rzut oka to to samo, to w rzeczywistości nie musi tak być. Odwiedzanie stron tego typu zalecamy tylko doświadczonym osobom, które potrafią zabezpieczyć się przed ewentualnymi zagrożeniami.

 2. avatar click here pisze:

  Many thanks for work well . publish. The site else may any individual get that kind of information and facts in this a great means of composing? I get a demonstration next week, that i’m for the look for similarly info.

 3. avatar Dell DND pisze:

  Kupiłeś sprzęt firmy Dell i zastanawiasz się czym jest Dell DND? Zastanawiasz się dlaczego nigdzie nie ma komputerów z Dell NBD? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi na blogu o IT. Dell DND to nic innego jak nowa nazwa gwaracji Dell NBD. Po więcej informacji i opinię zapraszam na bloga o IT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *