dodany: 01.12.2012 | tagi: , ,

Autor:

Syria odcina Internet

0

Syryjczycy nie mają od wczoraj łatwego życia, gdyż ich rząd postanowił odciąć zupełnie Internet… i bynajmniej tym razem wcale to nie był przypadek z historii, gdzie pewna babcia z Gruzji odcięła niechcący światłowód. Mało tego, wobec panującego tam reżimu nie został zablokowany tylko Internet, ale także sieci komórkowe oraz telefonia stacjonarna. Lokalna TV Syria State tworzy propagandę, iż jest to spowodowane usterkami technicznymi.

Sami buntownicy zarzucają władzom przesadną cenzurę – nic w tym dziwnego, w końcu to tylko Internet ostał się wolnym medium.

Są też informacje o tym, że część sieci działa i ma nadal połączenie z Internetem, ale zdecydowana większość Syryjczyków została odcięta od globalnej sieci. Inna sprawa, to fakt, że część „ocalałych” serwerów to maszyny, które służyły do ataków na syryjskich aktywistów.
Jedyna niezależna sieć, która nadal działa to Syrian Telecommunications Establishment. Pozostałe zostały odłączone wczoraj przed godziną 10:30 czasu UTC.

W sieci pojawił się też film obrazujący wyłączanie sieci w Syrii.

Jako ciekawostkę należy wymienić fakt, iż Syria jest, a raczej była na 8 miejscu na świecie, pod względem liczby bezpośrednich połączeń do sieci TOR, która zapewnia anonimowość w Internecie. Według statystyki ze strony projektu, ruch znacznie się zmniejszył z początkiem listopada.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Pasjonat komputerów od czasów epoki "bezmyszkowej".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *