dodany: 03.12.2012 | tagi: , , ,

Autor:

Tumblr pogryziony przez robaka

0

Tumblr, to serwis bloggerowy, niespecjalnie u nas popularny, ale używany dość często na świecie. W dniu dzisiejszym jego reputacja niestety ucierpiała, gdyż ponad 8600 użytkowników zostało zaatakowanych dość nietypowym robakiem. Robal został stworzony przez  Gay Nigger Association of America (lepiej tej nazwy stowarzyszenia nie przekładać na polski ;) GNAA jest typowo trollingową organizacją, która ma na swoim koncie „zaliczone” m.in. serwisy Slashdot, Wikipedia, CNN, a nawet stronę z kampanią Baracka Obamay (niestety nie wiemy czy tylko jedną, czy obie ;).

W rezultacie działań złośliwca powstały tysiące niechcianych wpisów na blogach, które zaczynały się od słów: „Dearest ‚Tumblr”. Robal dość szybko się rozprzestrzenił, gdyż każdy kto odczytał wpis, automatycznie stał się jego „nosicielem”.

Skąd taka duża podatność? Ano z niczego innego, jak naszego „ulubionego” java-scriptu…

Serwis potwierdził istnienie problemu oraz oznajmił, iż pracuje nad jego rozwiązaniem. Na chwilę obecną, wydaje się, że problem faktycznie został rozwiązany, gdyż powyższy skrypt zdaje się nie działać (yeah, reakcja dużo szybsza niż w przypadku Oracle ;).

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Pasjonat komputerów od czasów epoki "bezmyszkowej".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *