dodany: 19.05.2013 | tagi: , , ,

Autor:

Ubuntu rozważa rezygnację z MySQL

0

Opisywaliśmy migrację Arch Linuksa i Slackware na MariaDB – podobnie postąpiło OpenSuse, Fedora i wiele innych dystrybucji. Także Ubuntu rozważa rezygnację z MySQL.

Migracja została przedyskutowana na odbywającym się w zeszłym tygodniu (V)Ubuntu Developer Summit. Głównymi zarzutami stawianymi Oracle jest niepublikowanie informacji o lukach bezpieczeństwa, ukrywanie zgłoszeń błędów, brak informacji o poprawkach na liście zmian i opóźnienia w aktualizacjach repozytorium z kodem źródłowym.

Developerzy Ubuntu rozważają pomoc programistom MariaDB w dodaniu pakietów do repozytoriów Debiana, skąd pakiet trafiłby do Ubuntu 13.10, oraz spaczkowanie serwera Percona. Nie podjęto decyzji, która z alternatyw zastąpiłaby MySQL, niemniej postanowiono skorzystać z doświadczeń innych dystrybucji.

Można zatem się spodziewać, że w Ubuntu 13.10 uświadczymy jeszcze MySQL, ale zostanie on zastąpiony do kolejnego wydania z długoterminowym wsparciem – 14.04.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *