dodany: 19.07.2013 | tagi: , ,

Autor:

Ubuntu Touch nie potrzebuje już Androida

0

Do tej pory testowe obrazy Ubuntu Touch instalowane były w innym miejscu niż sam Android. Z tego obszaru uruchamiane było właściwe Ubuntu za pomocą chroota – w taki sam sposób można uruchomić inne dystrybucje Linuksa.

Docelowo Ubuntu ma być uruchamiane bezpośrednio, co wprowadziły najnowsze obrazy. Ponadto Android zainstalowany jest w kontenerze LXC, dzięki czemu będzie można uruchamiać aplikacje przeznaczone na ten system.

Developerzy jednocześnie zaznaczają, że nowe obrazy nie są jeszcze w pełni gotowe, ale na tyle dobre, aby warto było dołączyć je do testów.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *