dodany: 29.06.2013 | tagi: , , ,

Autor:

Ukazała się poprawkowa wersja WordPress 3.5.2

0

Ukazała się nowa poprawkowa wersja WordPressa, systemu zarządzania treści używanego głównie do obsługi blogów, udostępnianego na licencji GPL2. Wersja 3.5.2 naprawia 12 błędów, w tym aż 7 luk bezpieczeństwa. Poza poprawkami bezpieczeństwa, wydanie zawiera także zmiany mające utrudnić ataki na strony.

Załatane podatności dotyczą luk XSS w edytorze TinyMCE oraz zewnętrznej bibliotece SWFUpload, ponadto uniemożliwiają ataki SSRF oraz DoS na wpisach zabezpieczonych hasłem.

WordPress 3.5.2 jest dostępny do pobrania ze strony projektu. Aktualizację można wgrać także za pośrednictwem panelu administracyjnego: Kokpit → Aktualizacje.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *