dodany: 17.07.2012 | tagi: ,

Autor:

Wyciek adresów e-mail użytkowników Dropboksa?

0

Na oficjalnym forum Dropboksa kolejni użytkownicy zgłaszają otrzymywanie niechcianych wiadomości. Także ci, którzy stworzyli adres wyłącznie dla tej usługi.

Wątek założony wczoraj, informujący o potencjalnym wycieku, rozrósł się do ponad 100 wypowiedzi. Początkową teorią był wyciek danych tylko europejskich użytkowników, głównie niemieckich, skandynawskich oraz brytyjskich – przemawiały za tym domeny skrzynek, na które przychodził spam. Została obalona, gdy wiadomości zaczęły docierać również na domeny pochodzące z Nowej Zelandii i USA.

Chociaż domeny z których przychodzą niechciane wiadomości różnią się od siebie, można zauważyć kilka prawidłowości. Wszystkie zostały zarejestrowane w trakcie ostatniej doby w Bizcn, używają rosyjskich serwerów nazw i reklamują kasyna online.

Dropbox wystosował lakoniczny komunikat informujący, że został poinformowani o problemie (poważnie?) i zbadanie go ma obecnie najwyższy priorytet.

Warto przypomnieć, że ten potencjalny wyciek wpisuje się w długą listę podobnych wydarzeń z ostatnich tygodni: Nvidia, Formspring, Yahoo, LinkedIn czy Yahoo.

Jeżeli na Twój adres używany w Dropboksie również przyszedł spam, odpuść temat na forum i zgłoś to bezpośrednio do pomocy technicznej.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *