dodany: 10.05.2013 | tagi: , ,

Autor:

Wyciekł zarys nowej książki autorki „Seksu w wielkim mieście”

0

Candance Bushnell autorka opowieści o (delikatnie mówiąc) nie do końca realistycznych przyjaciółkach, których problemy i perypetie zaczynają, a już na pewno kończą się na seksie lub nowej parze butów od słynnego Manolo, padła ofiarą własnego zaniedbania kwestii bezpieczeństwa swoich danych i hakera Guccifera.

Guccifer włamał się na konto na Twitterze autorki oraz uzyskał dostęp do 50 stron szkicu jej nowej książki – „Zabijając Monicę”. Następnie opublikował tweeta z linkiem prowadzącym do tego tekstu:

candacetwitter

 

Jakby strat było mało, Guccifer postanowił zamieści w sieci zrzuty ekranu przedstawiające prywatną korespondencję między autorką, wydawnictwem i fanami.

Najprawdopodobniej pisarka nie była na tyle przezorna i miała w kilku miejscach to samo, łatwe do odszyfrowania hasło lub haker wyłudził je przez phishing.

Przechowując tak poufne dokumenty, jak szkic nowej książki autorki, której poprzednie „dzieła” sprzedały się w multi milionowych nakładach, trzeba mieć się szczególnie na baczności.

Nikt nie lubi, gdy jego prywatne czy też poufne dane zostają ujawnione. Szczególnie jeśli gotowy „produkt” może nas wzbogacić o grube miliony dolarów.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *