dodany: 27.06.2013 | tagi: , , , ,

Autor:

XenServer 6.2 na licencji GPL – otwarty kod źródłowy

0

Jak poinformował Citrix, wraz z publikacją XenServer 6.2, zdecydowano o udostępnieniu kodu źródłowego projektu. Znika zatem podział na darmową i płatną edycję – Citrix zamierza zarabiać na płatnym wsparciu technicznym.

W nowej wersji znacząco poprawiono skalowalność platformy wirtualizacyjnej. Istnieje możliwość uruchomienia aż 500 wirtualnych maszyn na jednym serwerze i utworzenia 3 250 wirtualnych procesorów. Udoskonalono także automatyczne skalowanie maszyn. Ponadto dodano obsługę nowych systemów operacyjnych, takich jak Windows 8, Windows Server 2012, a także SUSE Linux 11 czy CentOS 6.4.

Pełna lista zmian w nowej wersji znajduje się na stronie Citriksa. Lars Kurth odpowiedzialny za społeczność Xena opisał skutki otwarcia kodu XenServera.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *