dodany: 09.01.2013 | tagi: , ,

Autor:

Yahoo dodaje obsługę HTTPS do swojej poczty

3

Yahoo nareszcie zaczyna doganiać innych dostawców poczty internetowej i oferuje HTTPS jako opcję. Po długich staraniach, namowach i prośbach użytkownicy poczty Yahoo wreszcie dostali to, czego chcieli. A nie chcieli zbyt dużo – zwykłą poprawę ich prywatności w trakcie korzystania z poczty, szczególnie przy połączeniach Wi-Fi, gdzie logowanie za pomocą HTTP budziło niepokój.

Od teraz użytkownik poczty Yahoo przechodząc do zakładki „Opcje” może wybrać „Włącz SSL”. Tak proste i szybkie, a tak długo trzeba było czekać. Wstyd.

Ale jeszcze większym wstydem jest fakt, że wielu użytkowników tej opcji jeszcze nie posiada. Wdrożenia idą bardzo, ale to bardzo wolno. O jakimkolwiek oświadczeniu czy małej informacji od Yahoo można tylko pomarzyć.

Electronic Frontier Foundation gratuluje Yahoo podjęcia kroków udostępnienia protokołu HTTPS swoim użytkownikom. Szczególnie ważne jest to dla tych użytkowników, którzy podlegają takiej władzy państwowej, która lubi być na bieżąco z prywatną korespondencją swoich obywateli.

Patrząc na powolne wdrażanie HTTPS przez Yahoo zaczynam się zastanawiać, po co robią coś, co najwyraźniej specjalnie ich nie cieszy. Włączenie dodatkowej opcji nie powinno być aż tak dużym i trudnym wyzwaniem, a brak nawet najmniejszej informacji o postępach może zniechęcić garstkę tych użytkowników, którzy jeszcze z tej poczty korzystają.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia pedagog. Propagatorka łączenia wolnego i otwartego oprogramowania i edukacji. Miłośniczka kawy, czekolady i książek psychologicznych.

3 odpowiedzi na “Yahoo dodaje obsługę HTTPS do swojej poczty”

 1. avatar s3len pisze:

  To korzysta z tego jeszcze ktoś poza spamerami?

  • avatar Michał Smereczyński pisze:

   Niestety, czy stety – nie oceniam – sporo ludzi. Nie w naszym kraju, ale za zachodnią granicą jest to bardzo popularna domena pocztowa…

  • avatar Rocik pisze:

   Dokladnie tak, jak mowi michal. W Polsce ta poczta nigdy nie zdobyla popularnosci (i nie zebym sie dziwil), nastomiast za granica popularnosc byla (nadal jest) na bardzo wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *