dodany: 23.07.2012 | tagi: ,

Autor:

Zasada „trzech nalotów” zmniejszyła „piractwo” w Nowej Zelandii o połowę

0

„Piractwo” w Nowej Zelandii spadło o 50% po wprowadzeniu zasady „trzech nalotów” – przynajmniej tak twierdzi tamtejszy przemysł muzyczny. Wspomniana zasada pozwala na nałożenie kary 15 tysięcy dolarów nowozelandzkich (ok. 41 tysięcy złotych) na „pirata” złapanego trzykrotnie.

Rianz (nowozelandzki ZAiKS) wysłał już prawie 3 tysiące listów z informacjami o naruszeniu praw autorskich. Do tej pory nikt nie stawił się jednak przed sądem.

Oczywiście, jak każde tego typu stowarzyszenie, ma zdecydowanie większy apetyt i zamierza zwiększyć liczbę wysyłanych zawiadomień do 5 tysięcy miesięcznie.

Skuteczność zawiadomień jest i tak dyskusyjna – dostawcy usług internetowych uważają, że spadek ilości pobieranych danych trwa kilka dni, po czym wraca do poprzednich, regularnych wartości.

avatar
WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym.
WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu bezpieczeństwa IT. Na WebSecurity.pl dzielimy się z Wami wiedzą (know-how) i umiejętnościami (how-to), publikując pomocne wskazówki, porady, kursy i tutoriale. Na portalu znajdziecie także prezentacje sprzętu oraz recenzje oprogramowania. WebSecurity.pl to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *