dodany: 04.06.2013 | tagi: , , , , ,

Autor:

Złośliwa ładowarka dla iPhone’a

2

O ile przyzwyczailiśmy się do możliwości złamania zabezpieczeń naszego iPhone’a, tak nowością jest rozwiązanie sprzętowe w postaci urządzenia z możliwością ładowania. Mowa o wynalazku Mactans stworzonego przez naukowców z Georgia Institute of Technology – jej twórcy mówią o możliwości zhakowania iPhona w przeciągu jednej minuty.

Przeprowadzone testy dotyczą najnowszej wersji mobilnego systemu Apple – każdy użytkownik może zostać ofiarą bez jakiejkolwiek interakcji – wystarczy podłączyć iPhone’a do tego wynalazku.

beagleborad black

Samo urządzenie bazuje na minikomputerze BeagleBone Black. Szczegóły techniczne zostaną przedstawione na nadchodzącej konferencji Black Hat 2013, która odbędzie się pod koniec lipca. Prezentację poprowadzi trzech studentów:  Billy Lau, Yeongjin Jang oraz Chengyu Song. Projektanci zdradzili na razie jedynie, że kompatybilność z USB pozwala na obejście zabezpieczeń systemu Apple, a następnie wstrzyknięcie złośliwego oprogramowania, które jest ukrywane w tle, podobnie jak wbudowane aplikacje systemowe iOS.

Jak mówią twórcy – Mactans został stworzony dla zobligowania programistów iOS do większego przyłożenia się w kwestii bezpieczeństwa. Drugim powodem jest zwrócenie uwagi na to, jak z pozoru niewinne urządzenie może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa – w końcu ktoś równie dobrze może stworzyć dedykowany układ, zamiast wykorzystywać zminiaturyzowany uniwersalny minikomputer.

Redaktor działu aktualności WebSecurity.pl. Pasjonat komputerów od czasów epoki "bezmyszkowej".

2 odpowiedzi na “Złośliwa ładowarka dla iPhone’a”

  1. avatar Rocik pisze:

    Szkoda, ale aż się chce rozwalić kabel od ładowarki i zostawić tylko piny od napięcia.

  2. avatar Arkadiusz pisze:

    Trzeba uważac na każdym kroku, by nie ładować urządzeń w byle jakim miejscu, bo nigdy nic nie wiadomo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *