dodany: 08.02.2013 | tagi: , ,

Autor:

Zuchwały haker upublicznia prywatne dane i zdjęcia rodziny Bushów

0

7 lutego zuchwały haker włamał się na konta poczty elektronicznej członków rodziny Bushów i ujawnił dane personalne, fotografie oraz prywatną korespondencję.

Zdjęcia i wiadomości e-mail zostały przesłane wczoraj z konta internetowego, które wydaje się być zhakowane w celu hostingu skradzionego materiału.

Ujawnione dane zawierają poufne informacje o ostatniej hospitalizacji ex-prezydenta George’a H. W. Busha oraz o innych członkach rodziny – adresy domowe, numery telefonów komórkowych, adresy e-mail. Wykradzione zdjęcia zostały opatrzone znakiem wodnym o treści „Guccifer”.

Źródło: thesmokinggun.com

Źródło: thesmokinggun.com

Korespondencja skradziona przez hakera wskazuje, że zostało naruszonych co najmniej sześć kont e-mail – w tym konto AOL Dorothy Bush Koch, córki George’a H. W. Busha, a siostry G. W. Busha. Inne naruszone konta należą do Willarda Heminway’a – starego przyjaciela ex-prezydenta mieszkającego w Greenwich; Jima Nantza – wieloletniego przyjaciela rodziny Bush; brata byłej pierwszej damy Barbary oraz szwagierki G. W. Busha.

Zarówno Heminway, jak i Nantz korespondowali z G. W. Bushem o grze w golfa. W jednej wiadomości znalazł się czterocyfrowy kod dostępu do jednej z bram. Inna zawierała komentarz wysłany przez politolog Brit Hume dzień po wyborach w 2012 roku , w której stwierdza, że wyniki są rozczarowujące.

Naruszenie konta AOL Dorothy Bush dało hakerowi dostęp do e-maili traktujących o zdrowiu ojca. Niektóre wiadomości zawierały rokowania oraz szczegóły choroby. Ze zhakowanych e-maili wynika, że sytuacja zdrowotna Busha była pod koniec grudnia bardzo niebezpieczna. Odkryto także e-mail z wiadomością od rodziny Baracka Obamy, w którym prezydent przekazuje wsparcie od siebie i żony.

Ujawniono także zdjęcie G. H. W. Busha zrobione podczas pobytu w szpitalu. Członkowie rodziny Bush są wstrząśnięci zuchwałym zachowaniem hakera.

Hacker przechwycił również zdjęcia wysłane e-mailem dwa miesiące temu do siostry George W. Busha, ukazujące malowidła jego autorstwa, w tym autoportrety nagiego prezydenta pod natryskiem i w wannie.

Źródło: thesmokinggun.com

Źródło: thesmokinggun.com

Haker stwierdził, że „federalni” rozpoczęli śledztwo przeciwko niemu już dawno temu, ponieważ włamał się na „setki kont”. Dodał także, że nic go to nie obchodzi, bo to tylko kolejny rozdział w grze.

Źródło: thesmokinggun.com.

Redaktorka WebSecurity.pl. Z zamiłowania i wykształcenia dziennikarka. Szlify dziennikarskie zdobywała w prasie lokalnej. W wolnym czasie czyta książki, ogląda filmy albo scrobbluje na last.fmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *